ИЗЛОЖБА ПОКАЗВА ПРОУЧВАНИЯТА НА ХЕРМИН ШКОРПИЛ

По повод 160-ата годишнината от рождението на Хермин Шкорпил в Парк-музей на бойната дружба – 1444 г. бе открита изложба, посветена на проучванията на чешкия изследовател. На нея присъстваха контраадмирал Митко Петев – главнокомандващ българските ВМС, директорите на Държавен архив – Варна, Регионалната библиотека и Военноморския музей, служители от Регионалния исторически музей в града, представители на районни кметства, както и на полската и чешката общности, съмишленици и приятели. Контраадмирал Петев връчи плакет на директора на музея за съхраняването на военната памет.

Изложбата „Проучванията на Хермин Шкорпил“ ще остане експонирана до 7 март като в нея могат да се видят личният компас на Хермин Шкорпил, книга със записки и статии на братята Шкорпил, както и писма на изследователя на българските старини до брат му Владислав.